Facebook Instagram
EN DE

Křest Hrusického kocourka Josífka | Oblastní muzeum Praha-východ

Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny v Hrusicích získal v těchto dnech nového maskota, - kocourka Josífka. Jeho jméno bylo zvoleno hlasováním na sociálních sítích a jeho zrození bylo stvrzeno podpisem pergamenu, který byl vložen do jeho srdíčka.

Křest Hrusického kocourka Josífka | Oblastní muzeum Praha-východ

Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny v Hrusicích, který se nachází v bývalé letní vile Ladových, a kde nyní naleznete stálou expozici díla tohoto význačného ryze českého umělce, získal v těchto dnech nového maskota, - kocourka Josífka. Jeho jméno bylo zvoleno hlasováním na sociálních sítích a jeho zrození bylo stvrzeno podpisem pergamenu, který byl vložen do jeho srdíčka. Tohoto aktu se zhostila přímo paní hejtmanka Středočeského kraje - paní Petra Pecková.

Kocourek Josífek se narodil v chráněné dílně Ateliér 6tej smysl v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi. Kromě toho, že bude kocourek Josífek dohlížet na návštěvníky při návštěvách a různých akcích v PJLA, navštíví též Středočeské kulturní léto. Dle Vašich návrhů bude též navštěvovat různá místa v Čechách, o kterých Vám pak vydá svědectví.

Určitě se na něj přijeďte podívat, a hlavně se též pokochat obrázky pana Josefa Lady i jeho dcery Alenky Ladové.

Popis služby "Zajímavosti" najdete zde.